Literaire prijs voor Mensje van Keulen

Afbeelding bij Literaire prijs voor Mensje van Keulen

Literaire prijs voor Mensje van Keulen

Mensje van Keulen (65) heeft de Charlotte Köhlerprijs gewonnen, een driejaarlijkse prijs voor een dichter, romancier of toneelschrijver, vernoemd naar de in 1977 overleden actrice Charlotte Köhler, die hiervoor een legaat naliet. Van Keulen schreef 27 romans en verhalenbundels.

‘Bij een goed verhaal werkt het zo dat je over de personages kunt blijven fantaseren, ’ aldus de jury van de Charlotte Köhler Prijs. ‘Die techniek, die neerkomt op weglaten, spanning opbouwen en dan met een onverwachte wending naar een splijtend inzicht en een open einde afkoersen, beheerst Mensje van Keulen als weinig anderen.’
Van Keulen kreeg ook een aantal andere onderscheidingen, zoals in 2003 de Annie Romein Prijs van Opzij.
‘Het is beter om complimenten te krijgen voor je prestaties dan voor je uiterlijk,’ vertelde ze verleden jaar in een interview in het maartnummer van Opzij.

De prijs waaraan een bedrag is verbonden van 18.000 euro, wordt op 17 november uitgereikt.

Door Anke Manschot / 27 september 2011 / ()

[reageren]

Hanna Bervoets wint Opzij Literatuurprijs 2012!

5 artikelen

Opzij op iPad

Download de Opzij-app in de appstore voor € 3,99 per editie. Voor Opzij-abonnees is hij gratis!