Zei zij: week 5

Afbeelding bij Zei zij: week 5

Zei zij: week 5

Maandag 31 januari

Nieuwsuur geeft meer achtergronden over de terechtgestelde Nederlands-Iraanse vrouw Zahra Bahrami. Aanvankelijk komen mensen aan het woord die beweren dat de vermeende drugssmokkel van Zahra een manier van het regime is om een ‘excuus’ te hebben om haar te veroordelen. Vervolgens meldt Nieuwsuur dat Bahrami in Nederland in 2003 ook al een keer veroordeeld is voor drugssmokkel. Niet werkelijk relevante informatie voor deze terechtstelling die bovendien weken geleden al in de Volkskrant heeft gestaan.



Dinsdag 1 februari

Zeer 'spannende' documentaire in Het Uur van de Wolf. Speciaal voor de 40ste editie van het International Film Festival Rotterdam heeft regisseur Frank Scheffer Tiger Eyes gemaakt met waarin hij 7 belangrijke filmregisseurs aan het woord laat over de ziel van de cinema. Met onder andere Duits regisseur Wim Wenders die recentelijk de 3D-documentaire over Pina Bausch maakte.



Woensdag 2 februari

In De Wereld Draait Door Hassnae Bouazza over de opstand in Egypte en het belang van de blogs op het internet, en Arabische zenders als Al Jazeera maar ook de volledig tegengestelde beelden van de Egyptische televisie. En over de rol van de vrouw in deze opstand. Vrouwen doen zowel mee in de demonstratie op het plein als dat ze opgetrommeld worden om tegen de betogers te demonstreren.



Donderdag 3 februari

In Nachtzoen Trouw en Vrij Nederland-columniste Elma Drayer. Met haar boek Verwende Prinsesjes haalde Drayer zich de woede op de hals van veel vrouwen. Maar daar ligt ze niet wakker van, want als kind leerde ze al om de zon niet over haar toorn te laten ondergaan. Maar anderen weet ze goed wakker te schudden. Gevraagd naar haar motto, zegt ze het toch nog zachtjes: 'Zorg goed voor jezelf.'



Door Pascale Esveld / 04 februari 2011 / ()

[reageren]

Hanna Bervoets wint Opzij Literatuurprijs 2012!

5 artikelen

Opzij op iPad

Download de Opzij-app in de appstore voor € 3,99 per editie. Voor Opzij-abonnees is hij gratis!