Journaliste Mona El Tahawy gearresteerd

Afbeelding bij Journaliste Mona El Tahawy gearresteerd

Journaliste Mona El Tahawy gearresteerd

Twitterprofielfoto van Mona Eltahawy @monaeltahawy Twitterprofielfoto van Mona Eltahawy @monaeltahawy

De 44-jarige Eltahawy, die middels Twitter onvermoeibaar de problemen en strijd in Egypte probeert aan de kaak te stellen, was aanwezig op het Tahrirplein toen ze door de Egyptische politie in de boeien werd geslagen.

Na haar arrest twitterde de journaliste, onder meer werkzaam voor Canada’s Toronto Star, Israel’s The Jerusalem Report and Denmark’s Politiken, rond vier uur 's ochtends: “Beaten arrested in interior ministry”. Opzij sprak Eltahawy in het meinummer. Lees het interview via de downloadlink hieronder.

UPDATE: Eltahawy is inmiddels vrijgelaten. Via Twitter laat ze weten dat ze is aangerand door de Egyptische politie, vervolgens werd meegenomen door mannen van de inlichtingendienst en twee uur lang geblinddoekt werd en verhoord. Volg haar verhaal op Twitter via @monaeltahawy.

Door / 24 november 2011 / ()
[reageren]


Hanna Bervoets wint Opzij Literatuurprijs 2012!

5 artikelen

Opzij op iPad

Download de Opzij-app in de appstore voor € 3,99 per editie. Voor Opzij-abonnees is hij gratis!